- All
- Favorite
- Popular
- Most rated
| Brand | Labotery |
|---|---|
| Origin | Tianjin, China |
| Model | GPL-250 / GPL-350 / GPL-450 |
| Temperature Control Range | 10–60 °C (with light), 0–60 °C (without light) |
| Chamber Volume | 250 L / 350 L / 450 L |
| Temperature Uniformity | ±1 °C |
| Temperature Fluctuation | ±0.5 °C (intermittent mode), ±0.2 °C (equilibrium mode) |
| Temperature Resolution | 0.1 °C |
| Power Input | 1200 W / 1700 W / 2200 W |
| Voltage | AC 220 V, 50 Hz |
| Operating Ambient | +5–35 °C |
Show next