- All
- Favorite
- Popular
- Most rated
| Brand | Labotery |
|---|---|
| Origin | Tianjin, China |
| Model | GSP-45 |
| Temperature Range | RT+5–65°C |
| Temperature Resolution | 0.1°C |
| Temperature Uniformity (Stability) | ±0.2°C |
| Heating Method | Water-jacketed |
| Power Consumption | 0.4 kW |
| Timer Range | 0–999.9 min/h |
| Chamber Dimensions (W×D×H) | 350×300×400 mm |
| External Dimensions (W×D×H) | 500×520×710 mm |
| Standard Shelving | 2 shelves, 15 kg/shelf |
| Net Weight | 43 kg |
| Gross Weight | 50 kg |
| Power Supply | 220 V / 50 Hz |
Show next