- All
- Favorite
- Popular
- Most rated
| Brand | Sartorius |
|---|---|
| Origin | Beijing, China |
| Manufacturer Type | Authorized Distributor |
| Origin Category | Domestic (China-manufactured under Sartorius OEM/technology license) |
| Model | Octet® R2 |
| Detection Method | Label-free Bio-Layer Interferometry (BLI) |
| Sample Format | 96-well microplate |
| Sample Volume per Well | 200 µL |
| Assay Duration | 2–60 minutes |
| Temperature Control Range | 15–40 °C |
| Brand | Sartorius |
|---|---|
| Origin | Beijing, China |
| Manufacturer Type | Authorized Distributor |
| Country of Origin | China |
| Model | Octet® R4 |
| Detection Method | Label-Free Biosensor-Based Interferometry (BLI) |
| Sample Format | 96-Well Microplate |
| Sample Volume per Well | 200 µL |
| Assay Duration | 2–60 min |
| Temperature Control Range | 15–40 °C |
| Brand | Sartorius |
|---|---|
| Origin | Imported |
| Manufacturer Type | Authorized Distributor |
| Model | Octet SF3 |
| Pricing | Available Upon Request |
| Brand | Sartorius |
|---|---|
| Origin | Imported |
| Manufacturer Type | Authorized Distributor |
| Instrument Type | Bio-Layer Interferometry (BLI) |
| Channel Configuration | 8-Channel Parallel Detection |
| Sample Format | Compatible with 96-well and 384-well microplates |
| Sample Volume per Well | 40 µL |
| Temperature Control Range | 15–40 °C |
| Regulatory Compliance | 21 CFR Part 11 Ready |
| Unattended Operation Duration | Up to 16 hours |
| Brand | Sartorius |
|---|---|
| Origin | Beijing, China |
| Manufacturer Type | Authorized Distributor |
| Product Category | Domestic |
| Model | Octet® R8 |
| Instrument Type | Bio-Layer Interferometry (BLI) |
| Detection Mode | Label-Free Detection |
| Sample Format | 96-Well Microplate |
| Sample Volume per Well | 200 µL |
| Assay Duration | 2–60 minutes |
| Temperature Control Range | 15–40 °C |
Show next