- All
- Favorite
- Popular
- Most rated
| Key | Brand: Tianjin HengAo |
|---|---|
| Origin | Tianjin, China |
| Manufacturer Type | Direct Manufacturer |
| Model | HDP-01A |
| Power Supply | 220 V / 110 V, 50 / 60 Hz |
| Max. Weighing Capacity | 3000 g |
| Weighing Resolution | 0.01 g |
| Dilution Time | <20 s (for 250 mL) |
| Dilution Range | 1/2 to 1/99 (inclusive) |
| Dilution Accuracy | >98% |
| Number of Pump Heads | 2 |
| Control System | Microprocessor-based |
| Fixed-Arm Design | Yes |
| Built-in Bag Weight Logging | Yes |
| Distribution Function | Yes |
Show next