Brookfield PTL-MMB02-200 Constant-Temperature Vertical Dip-Coating System
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Brand Hefei Kejing
Origin Anhui, China
Model PTL-MMB02-200
Power Supply 220 V, 50 Hz
Heating Power 2.3 kW
Withdrawal Speed Range 1–200 mm/min
Stroke Length 250 mm
Operating Temperature Range 80–200 °C
Temperature Accuracy ±1.5 °C
Fuse Rating 15 A
Sample Dimensions (Max) 407 mm × 229 mm × (1–10) mm
Maximum Load Capacity ≤5 kg
Overall Dimensions 636 mm × 680 mm × 1520 mm