- All
- Favorite
- Popular
- Most rated
| Brand | Yuntang |
|---|---|
| Origin | Shandong, China |
| Manufacturer Type | Direct Manufacturer |
| Model | YT-ST03 |
| Power Supply | AC 220 V ±10%, 50 Hz |
| Dimensions (W×D×H) | 200 × 200 × 260 mm |
| Weight | 4.3 kg |
| Minimum Dispense Volume | 10 µL |
| Drive Resolution | 1/60,000 steps |
| Accuracy | ±0.15% at 10 mL, ±0.2% at 20 mL |
| Resolution | 1/10,000 |
| Tubing Material | PTFE |
| Piston Material | Imported corrosion-resistant high-performance polymer |
| Fill/Empty Time | ≤30 s at 100% flow rate |
| Flow Rate | Continuously adjustable |
| Compliance Documentation | Manufacturer Authorization, User Manual, and Service Commitment Letter Provided |
Show next