- All
- Favorite
- Popular
- Most rated
| Brand | ATAGO |
|---|---|
| Origin | Japan |
| Model | PAL-DOG |
| Measurement Range | 1.0000–1.0600 SG |
| Resolution | 0.0001 |
| Accuracy | ±0.0010 |
| Temperature Compensation | Automatic, 10–35°C |
| Sample Volume | 0.3 mL |
| Measurement Time | 3 seconds |
| Power Supply | 2 × AAA batteries |
| Ingress Protection Rating | IP65 |
| Dimensions | 55(W) × 31(D) × 109(H) mm |
| Weight | 100 g (without accessories) |
| Origin | Japan |
|---|---|
| Manufacturer Type | Authorized Distributor |
| Origin Category | Imported |
| Model | MASTER-VET |
| Price | Upon Request |
| Brand | ATAGO |
|---|---|
| Origin | Japan |
| Model | PAL-CAT |
| Urine Specific Gravity Range | 1.0000–1.0800 |
| Resolution | 0.0001 |
| Accuracy | ±0.0010 |
| Temperature Compensation | Automatic, 10–35°C |
| Sample Volume | 0.3 mL |
| Measurement Time | 3 seconds |
| Power Supply | 2 × AAA batteries |
| Ingress Protection Rating | IP65 |
| Dimensions | 55(W) × 31(D) × 109(H) mm |
| Weight | 100 g (without accessories) |
Show next