- All
- Favorite
- Popular
- Most rated
| Brand | ATAGO |
|---|---|
| Origin | Japan |
| Model | CM-BASE β (Edge-Mountable) |
| Measurement Range | 0.0–93.0% Brix (ATC) |
| Temperature Compensation Range | 10–95°C |
| Resolution | 0.1% Brix |
| Accuracy | ±0.2% Brix |
| Output | DC 4–20 mA / RS-232C |
| IP Rating | IP67 |
| Power Supply | DC 24 V |
| Probe Length Options | 200 mm (P/N 5851), 300 mm (P/N 5852), 500 mm (P/N 5853) |
Show next