- All
- Favorite
- Popular
- Most rated
| Brand | Shengtai Instruments |
|---|---|
| Origin | Shandong, China |
| Manufacturer Type | Direct Manufacturer |
| Country of Origin | China |
| Model | ST128 |
| Max. Capacity | 1000 g ±2 g |
| Min. Capacity | 100 g |
| Readability | 1 g |
| Measuring Cylinder Volume | 1000 mL ±1.5 mL |
| Power Supply | 220 V, 50 Hz |
| Power Consumption | 10 W |
| Operating Temperature | 5–40 °C |
| Relative Humidity | <90% RH |
| Dimensions (L×W×H) | 485 × 330 × 150 mm |
| Net Weight | 11 kg |
| Packaging Dimensions | 511 × 237 × 400 mm |
Show next