- All
- Favorite
- Popular
- Most rated
| Brand | Shengtai Instruments |
|---|---|
| Origin | Shandong, China |
| Manufacturer Type | Direct Manufacturer |
| Country of Origin | China |
| Model | ST006 |
| Power Supply | 220 V, 50 Hz |
| Stirring Rod Mass | 25 g ± 0.05 g |
| Viscometer Tube Inner Diameter | 21 mm ± 0.02 mm |
| Outer Diameter | 23.8 mm ± 0.25 mm |
| Internal Height | 220 mm ± 0.3 mm |
| Heater Power | 600 W |
| Measurement Accuracy | < 5% |
| Package Dimensions | 550 × 475 × 510 mm |
| Net Weight | 36 kg |
Show next