- All
- Favorite
- Popular
- Most rated
| Brand | Shengtai Instruments |
|---|---|
| Origin | Shandong, China |
| Manufacturer Type | Manufacturer |
| Model | ST001D |
| Illuminant | Simulated D65 |
| Geometry | Diffuse/0° (d/0) |
| Integrating Sphere Diameter | 150 mm |
| Measurement Aperture | 30 mm |
| Display | High-resolution LCD with Chinese UI |
| Connectivity | Ethernet (TCP/IP), USB (optional) |
| Power Supply | AC 220 V ±10%, 50 Hz |
| Zero Drift | ≤0.1 |
| Value Drift | ≤0.1 |
| Measurement Error | ≤0.5 |
| Repeatability Error | ≤0.1 |
| Specular Reflection Error | ≤0.1 |
| Sample Size | ≥Φ30 mm, thickness ≤40 mm |
| Dimensions | 360 × 264 × 400 mm |
| Net Weight | 20 kg |
| Compliance | GB/T 22427.6, GB/T 23774, GB/T 3978–2008, GB 7933, GB 7974, ISO 2470, GB 8940.2, GB 1840, GB 2913, GB 13025.2, GB 1543 |
Show next