- All
- Favorite
- Popular
- Most rated
| Brand | Shengtai Instruments |
|---|---|
| Origin | Shandong, China |
| Manufacturer | Yes |
| Country of Origin | China |
| Model | ST-1700 |
| Weight | 65 kg |
| Dimensions | 67 × 51 × 79 cm (L×W×H) |
| Roller Speed (Fast/Slow) | 1200 / 550 rpm |
| Power Supply | AC 380 V / 50 Hz or AC 220 V / 50 Hz |
| Grinding Capacity | 0–100 g/min |
| Flour Yield | 60–70 % |
| Ash Content (dry basis) | ≤0.7 % |
| Roller Diameter × Length | φ70 × 30 mm |
| Motor Power | 550 W |
Show next