- All
- Favorite
- Popular
- Most rated
| Brand | Tianyan |
|---|---|
| Origin | Shandong, China |
| Model | TY-WS3 |
| Titration Method | Manual & Automated Coulometric/Volumetric |
| Moisture Range | 0.01 µg – 100% (w/w) |
| Detection Limit | 0.01 µg H₂O |
| Accuracy | ±2 µg (for 5–1000 µg), ±0.2% (for >1 mg, excluding sampling error) |
| Repeatability | ≤2% RSD |
| Titration Resolution | 0.1 µL (volumetric) / ±0.1 µA (coulometric current resolution) |
| Electrolysis Rate | 2 min per titration |
| Stirring Speed | 10 adjustable levels |
| Zero-Balance Time | ≤1 min |
| Power Supply | 12 V DC / 3 A |
| Operating Environment | 5–40 °C, <85% RH |
| Dimensions | 235 × 270 × 130 mm |
| Weight | 2.0 kg |
| Data Storage Capacity | >200,000 records |
| Compliance | GB/T 7600, GB 6283, SH/T 0246, SH/T 0255, GB/T 11133, GB/T 7380, GB 10670, GB/T 606, GB/T 8350, GB/T 8351, GB/T 3776.1, GB/T 6023, GB/T 3727, GB/T 7376, GB/T 18619.1, GB/T 1600, GB/T 11146, GB/T 12717, GB/T 18826, Chinese Pharmacopoeia (ChP) General Chapter 0832 |
Show next