- All
- Favorite
- Popular
- Most rated
| Brand | Tianyan |
|---|---|
| Model | TY-FK100 / FK200 / FK300 / FK400 / FK500 |
| Origin | Shandong, China |
| Power Supply | 220 V AC, 50 Hz |
| Max. Power | 500 W |
| Sealing Speed | 10 m/min |
| Sealing Width | 12 mm |
| Temperature Range | 60–220 °C (±1% control accuracy) |
| Sealing Margin Adjustment | 0–35 mm |
| Display | 7-inch color touchscreen (GUI, bilingual Chinese/English, text-to-speech support) |
| Print Capability | Dual-line dot-matrix printing (reversible 180°), customizable font width, selective field suppression, intelligent bag-width matching logic |
| Data Storage | >10 million records |
| Compliance | YY/T 0698.5–2009 (seal strength), YY 0466–2003 (medical device symbols) |
| Enclosure Options | Powder-coated carbon steel or 304 stainless steel |
| Dimensions | 620 × 270 × 220 mm |
| Weight | 20 kg |
Show next