- All
- Favorite
- Popular
- Most rated
| Brand | Gerhardt |
|---|---|
| Origin | Germany |
| Manufacturer | C. Gerhardt GmbH & Co. KG |
| Model | KI 1 |
| Maximum Temperature | 600 °C |
| Heating Zone | Single |
| Flask Capacity Range | 50–250 mL |
| Dimensions (W×D×H) | 150 × 225 × 130 mm |
| Weight | 2 kg |
| Voltage | 230 V AC |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Power Rating | 450 W |
| Ordering Code | 10-0003 |
Show next