- All
- Favorite
- Popular
- Most rated
| Brand | Paeonia Innovations |
|---|---|
| Origin | Singapore |
| Manufacturer Type | Authorized Distributor |
| Origin Category | Imported |
| Model | Paeonia IR |
| Instrument Type | Online |
| Wavenumber Range | 900–1800 cm⁻¹ |
| Dimensions | 50 × 55 × 60 mm |
| Weight | 450 g |
| Response Time | 0.3 s |
| Operating Pressure | 0–5 bar |
| Operating Temperature | −15 °C to +60 °C |
| Flow Path Fitting | 1/8″ NPT or Swagelok |
| Power Supply | 5 V DC via USB-C |
| Software Platform | Windows 10 & 11 Native Application for Real-Time Data Acquisition and Instrument Control |
Show next