- All
- Favorite
- Popular
- Most rated
| Brand | ATAGO |
|---|---|
| Origin | Japan |
| Model | PR-50HO |
| Measurement Range | 0.0–50.0% (w/w) H₂O₂ |
| Minimum Display Resolution | 0.1% |
| Accuracy | ±0.5% (w/w) |
| Temperature Compensation Range | 5–40°C (Automatic, ATC) |
| Operating Ambient Temperature | 5–40°C |
| Power Supply | 9V Alkaline Battery (006P) |
| Ingress Protection Rating | IP64 |
| Dimensions | 170 × 90 × 40 mm |
| Weight | 300 g (without accessories) |
Show next