- All
- Favorite
- Popular
- Most rated
| Brand | ATAGO |
|---|---|
| Origin | Japan |
| Model | PAL-RABBIT |
| Catalog No. | 4512 |
| Measurement Range | 1.0000–1.1000 |
| Accuracy | ±0.002 |
| Temperature Compensation | 10–35°C (ATC) |
| Resolution | 0.0001 |
| Power | 2×AAA batteries |
| IP Rating | IP65 |
| Dimensions | 5.5×3.1×10.9 cm |
| Weight | 100 g (instrument only) |
| Brand | ATAGO |
|---|---|
| Origin | Japan |
| Model | PAL-DOG & CAT |
| Measurement Range (Dog) | 1.0000–1.0600 |
| Measurement Range (Cat) | 1.0000–1.0800 |
| Accuracy | ±0.0010 |
| Temperature Compensation | Automatic (ATC), 10–35°C |
| Resolution | 0.0001 |
| Power | Two AAA batteries |
| IP Rating | IP65 |
| Dimensions | 5.5 × 3.1 × 10.9 cm |
| Weight | 100 g (instrument only) |
Show next