- All
- Favorite
- Popular
- Most rated
| Brand | Stanford Research Systems (SRS) |
|---|---|
| Origin | USA |
| Model | SR810 / SR830 |
| Frequency Range | 1 mHz – 102.4 kHz |
| Dynamic Reserve | >100 dB |
| Stability | 5 ppm/°C |
| Phase Resolution | 0.01° |
| Time Constants | 10 μs – 30 ks (up to 24 dB/oct rolloff) |
| Reference Source | Synthesized |
| Interfaces | GPIB, RS-232 |
| Signal Display | SR810 — magnitude only |
Show next