- All
- Favorite
- Popular
- Most rated
| Brand | PROCESS INSTRUMENTS |
|---|---|
| Origin | USA |
| Manufacturer Type | Authorized Distributor |
| Product Category | Imported Instrument |
| Model | Chanscope II |
| Product Type | Portable Dew Point Meter |
| Measurement Principle | Chilled-Mirror Hygrometry |
| Operating Temperature Range | –20 °C to +40 °C |
| Accuracy | ±0.2 °C |
| Repeatability | ±0.1 °C |
Show next