- All
- Favorite
- Popular
- Most rated
| Brand | GRABNER |
|---|---|
| Origin | Austria |
| Model | MiniVAP VPS/VPSH |
| Analysis Method | Three-Stage Piston Expansion Method |
| Pressure Range | 0–1000 kPa |
| Temperature Range | 0–100 °C |
| Test Time | ~5 min per sample |
| Dimensions | 196 × 315 × 175 mm |
| Weight | 8 kg |
| Power Supply | 100–230 V AC, 50 Hz, 65 W |
| Optional DC Input | 12 V / 8 A |
Show next