- All
- Favorite
- Popular
- Most rated
| Brand | Novocontrol Technologies |
|---|---|
| Origin | Germany |
| Model | Alpha-A |
| Frequency Range | 3 µHz – 40 MHz (up to 3 GHz with Keysight E4991B RF Impedance Analyzer) |
| Temperature Range | −160 °C to +1600 °C |
| Impedance Range | 10 mΩ to 100 TΩ |
| AC Voltage Range | 10⁻⁶ V to 3 V RMS |
| DC Bias Voltage | ±40 V |
| Compliance | ASTM D150, ISO 257-1/2, IEC 60250, USP <1058>, FDA 21 CFR Part 11 (software-enabled audit trail) |
| Brand | Novocontrol Technologies |
|---|---|
| Origin | Germany |
| Model | MKW4200 |
| Frequency Range | 3 µHz – 40 MHz (up to 3 GHz with Keysight E4991B) |
| Temperature Range | −160 °C to +1600 °C |
| Impedance Range | 10 mΩ to 100 TΩ |
| AC Voltage Range | 10⁻⁶ V to 3 V |
| DC Bias Voltage | ±40 V |
| Sample Compatibility | Solids, thin films, liquids, powders, pastes |
| Compliance | ASTM D150, ISO 257-3, IEC 60250, USP <1058>, FDA 21 CFR Part 11 (software audit trail enabled) |
Show next